Henkilökunta

Huoltotilaukset: huoltotilaus@mv-jaahdytys.fi | Tarjouspyynnöt yritykset: myynti@mv-jaahdytys.fi | Tarjouspyynnöt yksityiset: kuluttajamyynti@mv-jaahdytys.fi

Valtakunnalliset asiakkaat

Eerika Turunen

Myyntijohtaja, valtakunnalliset huoltosopimukset
eerika.turunen@mv-jaahdytys.fi
+358 40 062 5568

Antti Savonen

Valtakunnallinen avainasiakaspäällikkö
antti.savonen@mv-jaahdytys.fi
+358 40 824 0191

Joni Valkeeniemi

Palvelumyyntipäällikkö, huoltosopimukset
joni.valkeeniemi@mv-jaahdytys.fi
+358 50 432 7707

Pauli Beirad

Valtakunnallinen avainasiakaspäällikkö
pauli.beirad@mv-jaahdytys.fi
+358 50 520 6860


Uusimaa

Åbyntie 1, 01730 Vantaa
Ammattikeittiölaitteiden huolto

Vili Lahtinen

Huoltosopimusmyynti
vili.lahtinen@mv-jaahdytys.fi
+358 50 349 9408

Ilkka Rintanen

Huoltosopimusmyynti
ilkka.rintanen@mv-jaahdytys.fi
+358 50 431 2430

Ossi Tuomi, ilmalämpöpumput Uusimaa

Ossi Tuomi

Lämpöpumppumyynti
ossi.tuomi@mv-jaahdytys.fi
+358 50 463 8924

Paavo Sääksilahti ilmalämpöpumput uusimaa

Paavo Sääskilahti

Lämpöpumppumyynti
paavo.saaskilahti@mv-jaahdytys.fi
+358 40 052 0772

Mika Toivonen

Projektipäällikkö
mika.toivonen@mv-jaahdytys.fi
+358 40 664 5868

Jarmo Luosto

Projektipäällikkö
jarmo.luosto@mv-jaahdytys.fi
+358 50 591 4813

Kari Viitanen

Projektityönjohtaja
kari.viitanen@mv-jaahdytys.fi
+358 40 099 7054


Pirkanmaa

Jasperinkuja 2, 33960 Pirkkala

Vesa Parviainen

Huoltosopimusmyynti
vesa.parviainen@mv-jaahdytys.fi
+358 50 449 1405

Tomi Nopri

Huoltosopimusmyynti
tomi.nopri@mv-jaahdytys.fi
+358 40 707 5275

Tapani Manninen

Projektimyynti
tapani.manninen@mv-jaahdytys.fi
+358 50 304 8020

Janne Hilliaho

Lämpöpumppujen projektimyynti, uudiskohteet ja rakennusliikkeet
janne.hilliaho@mv-jaahdytys.fi
+358 50 407 0427

Pauli Vartola

Lämpöpumppumyynti
pauli.vartola@mv-jaahdytys.fi
+358 50 467 0372

Vesa Silván maalämpöpumppu

Vesa Silván

Lämpöpumppujen projektimyynti, taloyhtiöt
vesa.silvan@mv-jaahdytys.fi
+358 50 522 9707

Jukka-Pekka Virtanen

Projektityönjohtaja, kylmäprojektit
jukka-pekka.virtanen@mv-jaahdytys.fi
+358 50 313 2203


Varsinais-Suomi

Orikedonkatu 16, 20380 Turku

Mika Javanainen

Huoltosopimusmyynti
mika.javanainen@mv-jaahdytys.fi
+358 50 478 7539

Tomi Suomi

Huoltosopimusmyynti
tomi.suomi@mv-jaahdytys.fi
+358 50 464 8660

Aleksi Suolahti

Projektimyynti
aleksi.suolahti@mv-jaahdytys.fi
+358 50 366 2186

Ville Tiainen

Projektimyynti
ville.tiainen@mv-jaahdytys.fi
+358 50 317 0027

Arttu Mäki-Arvela, ilmalämpöpumput Turku

Arttu Mäki-Arvela

Lämpöpumppumyynti
arttu.maki-arvela@mv-jaahdytys.fi
+358 50 307 2745


Keski-Suomi

Jarru 1, 40320 Jyväskylä
Ammattikeittiölaitteiden huolto

Joona Komulainen

Huoltosopimusmyynti
joona.komulainen@mv-jaahdytys.fi
+358 50 432 6786

Marko Ryynänen, ilmalämpöpumput Jyväskylä

Marko Ryynänen

Lämpöpumppumyynti
marko.ryynanen@mv-jaahdytys.fi
+358 50 466 6310

Tommi Lampinen


Päijät-Häme

Ojamaankatu 1, 15230 Lahti
Alex Leino, ilmalämpöpumput Lahti

Alex Leino

Ilmalämpöpumppumyynti
alex.leino@mv-jaahdytys.fi
+358 40 775 4829

Projektimyynti MV-Jäähdytys

Jani Heinonen

Projektimyynti
jani.heinonen@mv-jaahdytys.fi
+358 20 792 0505

Jani Salo

Lämpöpumppumyynti
jani.salo@mv-jaahdytys.fi
+358 40 524 6449

Eetu Sopanen

Huoltosopimusmyynti
eetu.sopanen@mv-jaahdytys.fi
+358 50 476 9996

Anton Pahla

Huoltosopimusmyynti
anton.pahla@mv-jaahdytys.fi
+358 050 911 0603


Satakunta

Vanha Harmaalinnantie 18, 28400 Ulvila
Konsta Merisalo ilmalämpöpumppumyynti Pori

Konsta Merisalo

Ilmalämpöpumppumyynti
konsta.merisalo@mv-jaahdytys.fi
+358 50 4471 621

Tomi Nopri

Huoltosopimusmyynti
tomi.nopri@mv-jaahdytys.fi
+358 40 707 5275

Mikko Järvinen

Projektimyynti
mikko.jarvinen@mv-jaahdytys.fi
+358 50 449 1199


Muu Suomi